Péče o dítě

21. června 2010 v 9:40 |  DĚTI
Informačně snad nejhutnější oddíl celého portálu. Jak upozornilo již několik autorů, jak je ostatně vidět i z návštěvnosti, v těhotenství tuto problematiku mnoho žen příliš neřeší. Snaží se zjistit co nejvíce informací o právě probíhajícím těhotenství, aby svému miminku zajistily co nejlepší vývoj a růst. Tomu se jistě nedá nic vytknout. Snad jen s malinkým ale …
Nepodceňujte, budoucí maminky, informace o tom, jak by správná péče o dítě měla vypadat. Ono to zas tak za dlouho není a hlavně: Jestliže jste si myslely, že teď máte díky práci málo času, pak vězte, že po narození miminka ho bude ještě méně. Zkuste si tedy alespoň projít oddíl Péče o dítě, abyste pak věděly, co kde rychle najít.
V kapitole Péče o dítě jsme "nakousli" jak témata běžná, tak i ta, se kterými se jinde nesetkáte. Mezi ně určitě patří stať o Zdravotním a očkovacím průkazu, o tom jak pracovat s percentilovými grafy a sledovat tak růst Vašeho dítěte, jak ošetřovat pupíček miminka, kdy s miminkem poprvé ven, praktické rady, jak miminko nejlépe obléci a jak co nejjednodušeji volit dětské oblečení, jak je důležité koupit správnou a nezávadnou obuv, jak si nastavit denní režim s dítětem. Určitě v denním režimu nezapomeňte na cvičení s miminkem, jedny s nejradostnějších chvil nejen pro miminko, ale pro celou rodinu. V mnohých rodinách právě významnou roli "cvičitele" přebírají před večerním koupáním tatínci.
Neopomněli jsme zařadit témata poměrně běžná, ale ne vždy zpracována prakticky, tj. aby Vás nasměrovala ke konkrétnímu konání. Sem určitě patří přebalování dítěte, výživa dětí, vč. přechodu na smíšenou stravu, koupání dětí, očkování. A samozřejmě nechybí zubními lékaři zdůrazňovaná kapitola: Dětský chrup a péče o něj.
Nebáli jsme se zařadit i poněkud kontroverzní téma jako je kojení, či ta, která jsou více diskutována jako přechod na nočník, ošetření předkožky, dudlík - jak dlouho, jak s ním skoncovat? - zde bych Vás odkázala na naši diskuzi, kde najdete mnoho zajímavých návrhů k účinnému řešení.
Jelikož doba pokročila a mateřská a rodičovská, neprávem označovány dovolená, už nejsou pokládány za čas, kdy je především žena s dětmi "připoutána" doma či na blízkém pískovišti, ale hojně s dětmi cestuje, je probráno i cestování s dětmi. O vhodném výběru autosedačky je pojednáno v příslušné kapitole v Potřebách pro dítě.
Přidána je kapitola, jak zařídit dítěti bezpečný domov.
Určitě je na místě upozornění na kapitolu Spánek, kde dobře míněné rady lékařky nepodceňujte a buďte odolní vůči "nočnímu vydíraní" Vašeho miláčka.
U péče o dítě platí snad více než kde jinde, abyste neustávali v hledání té nejlepší cesty, která je pro Vaše dítě nejprospěšnější. Abyste měli v okolí skvělého dětského lékaře, který je nadán nejen odborně, ale též obdařen laskavostí a schopností vytvoření pěkného vztahu s rodiči i dětmi.

20x péče o dítě v prvním půlroce s www.babyonline.cz
Vyšetření novorozence po porodu
Reakce novorozence
Preventivní péče o dítě
Očkování
Zdravotní a očkovací průkaz
Výživa a pitný režim dítěte
Víte, co pijete? Balené vody a pitná voda z kohoutku
Kojení
Výživa a pitný režim kojící matky
Jak se vyhnout problémům s kojením?
Překážky kojení ze strany matky
Odstříkávání mléka
Dokrm kojence odstříkaným mlékem
Uchovávání odstříkaného mléka
Sterilizace potřeb pro dítě
Hygiena kojící matky
Mléčná výživa nekojeného, dokrm kojeného dítěte
Smíšená strava dítěte
Pitný režim dítěte
Prebiotika a probiotika
Vitaminy
Stolování
Hygiena
Přebalování dítěte
Stolice novorozence a kojence
Ošetřování předkožky
Ošetřování zevního genitálu holčiček
Přechod na nočník
Péče o nehty
Péče o ruce
Koupání
Ošetření pupíku
Přenášení novorozence
Cvičení s miminkem
Průvodní slovo
Cvičení do 4. měsíce
Cvičení od 4. měsíce
10 cviků před koupáním
Říkadla ke cvičení
Vojtova metoda
Spánek
Monitor dechu
Chrup a péče o něj
12x o čištění dětských zoubků se stomatologem
Fluoridy v prevenci zubního kazu
Dudlík - dávat či NE?
Savičky nebo hrnečky
Náušnice
Denní režim
Kdy poprvé ven?
Oblečení a obuv
Bezpečnost dítěte
Cestování s dítětem
Dítě v létě
Výbava kojence či batolete na procházku, návštěvu lékaře, přátel
Dítě v zimě
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama